כשר למהדרין

כשר למהדרין

053-9424592

 

ההבדל בין בית קפה למסעדה- גדול או קטן?

 

בשנים האחרונות הולך ומיטשטש ההבדל בין בית קפה למסעדה  הסיבה לטשטוש היא החרפת התחרות על כיסו של הסועד הפוטנציאלי והרצון לאפשר לו ליהנות ממגוון מאכלים- בשריים וחלביים - ומשקאות במתחם אחד. סיבה נוספת לטשטוש היא ביטול החציצה בין  ארוחת בוקר לבין ארוחת צהריים וקיומה של מה המכונה ארוחת בוהריים - שילוב של השתיים.

 

בתי קפה רבים מרחיבים, משדרגים ומעשירים את התפריט שהם מציעים. בעוד רבים מהם הציעו בעבר לבד ממשקאות חמים וקרים בעיקר מאפים (מתוקים ומלוחים) כריכים וסלטים, כיום מציעים רבים מהם ארוחות שלמות ובכך הופכים את בית הקפה למסעדה מכל בחינה שהיא.  השפע הקולינארי המקבל את פני השותים ו/או הסועדים עם כניסתם של בתי קפה ו/או מסעדות ממחיש את ההתפתחות הגדולה והמואצת בתרבות הקולינארית ואת היות היציאה לאלה ולאלה חלק בלתי נפרד משגרת הבילוי של מספר רב והולך של ישראלים. 

 

לשתות משהו 

 

עם הזמן והשינויים שהתחוללו בו השתנתה גם משמעותם של משפטים הנאמרים בהקשר בתי הקפה. כאשר אנשים יוצאים "לשתות משהו", הם מתכוונים לבית קפה. אבל הם לא מסתפקים רק בשתיית משהו אלא גם באכילה. בבתי קפה ניתן לקבל תפריטים ובהם היצע גדול של מאכלים, לרבות ארוחות עסקיות, אשר עד זה מכבר היו סימן ההיכר של מסעדות. 

 

מתבטל ההבדל בין בית קפה למסעדה 

 

אין ספק כי טשטוש ההבדל בין בית קפה למסעדה הוא לטובת הלקוחות. אם בעבר נסיעה למסעדה היתה מחייבת לנסוע רק אל מסעדות מובהקות, הנגישות והזמינות של בתי קפה רבים כמעט בכל מקום מאפשרת חיסכון בזמן ובכסף הואיל וההיצע בבית הקפה הוא גדול ועשיר מספיק ומאפשר לאכול ולשבוע, לבלות וליהנות. רבות מרשתות בתי הקפה בישראל הפכו זה מכבר למסעדות. 

 

על אף טשטוש ההבדלים עדיין יש גם מאפיינים חזותיים המבדלים מסעדה מבית קפה. גם העדר שלט המכריז על המקום ומעיד על סוגו - בית קפה או מסעדה -  רבים מאתנו לא יתקשו להבחין האם המתחם שאליו הם נכנסים הוא בית קפה או מסעדה. כך או כך אם ננעץ סיכה בכל מקום  בארץ שבה יש בית קפה או מסעדה, המפה תתמלא סיכות ודקירות...

 

 

 

 

ועכשיו אתם שואלים את עצמכם איפה יש גם מסעדה לערוך אירועים וגם בית קפה לבלות בשעות הפנאי? בקפית תוכלו ליהנות מאווירה ירושלמית ולערוך אירועים בלתי נשכחיים וגם לשתות קפה ביום יפה.

 

 למאמר בנושא - איך לבחור מסעדה בירושלים לחצו כאן

 

 

053-9424592